Situs

Články

15. 10. 2015

Dřevo a víno? Ladí!

V Praze 1, Na příkopě byl slavnostně otevřen VINIT bar. Vinný bar specializující se na špičková, malá vinařství z Česka, Německa, Rakouska, Francie a Itálie.
Bar, který je skryt pod rouškou temna místní pasáže, se ihned po vstupu rozjasní a rozzáří. Téměř vizionářsky použitá kombinace moderních barevných tónů a přirozené krásy, citlivě zpracovaného dřeva – dubu, dává jasně najevo, že i veřejný prostor s celodřevěným sezením funguje. Přirozenost dřeva, čistota a vůně tvoří dokonalou fúzi s vínem. Vznik kvalitního vína je odnepaměti spjatý se dřevem, s dubovými sudy. Dubové dřevo dává vínu aroma, vůni, jemnost a jiskru.
Abychom zachovali toto prapůvodní propojení vína a surového dubového dřeva, upravili jsme židle Figure a Landio, barové židle, atypický stůl a rámečky na víno, speciální olejem, který zachovává přirozený vzhled dubu a s časem ho nemění.

 

15. 10. 2015

V Londýně se vším všudy...

 

24. 2. 2016

Symbióza moderních prvků a historického prostředí

Historický dům se sklepním prostorem pamatující obě světové války, průmyslovou revoluci, zrušení nevolnictví, a mnoho dalších milníků naší země, stojí již několik století na stejném místě. Prostředí se mění, ale charakter domu zůstává, a proto je třeba respektovat jeho přednosti i zápory. Po léta nevyužívaný sklepní prostor se změnil v soukromou vinárnu kombinující tradiční materiály jako dřevo a kámen, v kontrastu s materiály moderními – nerez a ocel.

Dle designového návrhu architekta jsme vyrobili atypické židle a stůl (o rozměru 550x105cm) ze vzduchosuchého dubu, který byl ošetřen speciálně upraveným voskovým olejem. Konstrukci stolu jsme navrhli tak, aby mohl „pracovat“ v nestandartním prostředí  o relativní vlhkosti 70-80%.