Situs

O nás

 

HISTORIE

 

          Někdy v roce 2007 se začala psát historie značky SITUS. Stálo za tím rozhodnutí začít vyvíjet a vyrábět výrobky s vlastním, originálním designem a to za pomoci českých hlav a rukou. Prostě dokázat, že jsou u nás ještě šikovní lidé, kteří dokáží vytvořit výrobky, které obstojí ve všech ohledech i na náročném evropském trhu.

           Osud tomu chtěl, že jsem se v tuto dobu setkal s designerem Petrem Šebelou. Společně jsme se pustili do vývoje nových výrobků. Bylo to období plné hledání, zkoušení, objevování, ale i zklamání a také nekonečných diskuzí. Z této spolupráce vznikly produkty jako křesílko LEAF, soubor CETUS nebo křeslo ERRA. Ale ten zásadní výrobek pro náš další vývoj, židle FIGURE, přišel až na sklonku roku 2012, téměř po pěti letech práce.

              FIGURE upoutala pozornost odborné veřejnosti, získala řadu cen, včetně prestižní americké GOOD DESIGN  AWARDS, ale hlavně oslovila naše vnímavé zákazníky a dala nám už tolik potřebnou sílu do další práce a víru, že naše snažení má smysl. Uvědomili jsme si, že FIGURE  je v obecném vnímání přesně to, co a jak chceme dělat a vedlo nás to k uvědomění si jakých si zásad, kterých se chceme do budoucna držet nebo se o to alespoň snažit. 

CO CHCEME?

 

  • Vytvářet výrobky s nadčasovým designem nesoucí prvky originálních přístupů s důrazem na detail a s propracovanou ergonomií.                           
  • Používat k výrobě přírodní materiály, především dřevo, tuzemské a s jasným původem.
  • Již od návrhu designu dbát na to, aby navržené materiály, zvolená technologie i množství spotřebovaného materiálu byly co nejšetrnější k přírodě.
  • Chceme využívat různé nejnovější technologie, ale také se chceme vracet k tradičním řemeslným postupům a nenahraditelné ruční práci.
  • Chceme vyrábět předměty z kterých budou mít jejich uživatelé trvalou potěchu a dlouhý užitek.
  • Ale hlavně, chceme tohle všechno dělat s radostí, protože nás to opravdu baví!!!

                         

                                                    

 

OCENĚNÍ

Židle figure - elle decoration 2013, design award

 

 

 

NAPSALI O NÁS

                                 

 

KONTAKT

 

SITUS furniture s.r.o.
Unčovice 128, 784 04 LITOVEL, Czech Republic

IČ: 646 13 054
  DIČ: CZ646 13 054

 

M +420 777 134 341 Milan Husička

info@situs.cz

 

Provozovna a vzorkovna: Unčovice 128, 784 01 Litovel

otevírací doba: 
po–pá 07:30–16:00hod.
*po předchozí domluvě možnost schůzek mimo pracovní dobu

 

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ostravě, spisová značka C 8833.