Situs

Co je nového

nová firemní prodejna rodinné firmy situs v praze

 

novinka - židle a polokřeslo Laray s propracovanou dřevěnou podnoží a celočalouněným korpusem

VYSTAVUJEME

designova vystava designshaker 2019 - rodinna firma SITUS predstavi novou židli TRES 

Break Time Bistro - realizace zidle a barove zidle Landio

Jak to děláme

Začátek je nejdůležitější…

Dřevo, jehož duše je reflektována tloušťkou a počtem letokruhů. Jeden je malý, druhý velký. Jeden zdravý, druhý nemocný – stejně, tak jako my - lidé. Jeho kvalita je mnohdy alfou a omegou, proto věnujeme mnoho úsilí a času výběru vhodného kusu, který použijeme pro výrobu našeho nábytku.

Koncem to začíná…

Může se zdát, že život stromu po jeho svalení nelítostnými zuby motorové pily končí. Avšak není tomu tak, ba naopak. Díky našemu řemeslnému umu, dáváme stromu jiný rozměr, tvar, ale také život - dřevo dýchá, pracuje a mění se, ale neumírá.

 

Až na věky…

Dřevo, kámen, hlína, lidé – něco je spojuje, je to příroda, ze které vychází a vděčí ji za svoji existenci. Dřevo není módní trend. Je součástí člověka, jeho života a bytí, už po tisíce let. Poctivě zpracované židle a stoly, nesoucí náš rukopis, budou dělat radost po generace. Nebude se dědit ''jen'' dřevěná židle, ale židle se vzpomínkami, historii a celým naším životem.

 

Umění spojovat…

Kdysi byla práce se dřevem přirozená, dnes je výjimečná, z části kvůli tomu, že ji převzali naši rychlí a přesní kolegové – stroje, něco jim ale stále chybí. Člověk má cit, smysl pro detail, vynalézavost. Stroj zase rychlost a přesnost. Spojili jsme tedy řemeslnou (citlivou) ruční práci člověka s prácí mechanizovaných ozubených kol, neomylně vedených systémem jedniček a nul.

 

 

 

 

Ani kousek nazmar…

Sotva okem viditelné, titěrné semínko, ve spojení s vodou a Zemí ožívá, mění se, roste a vyvíjí se. Tento život netrvá dny, nýbrž desítky či stovky let. Cesta od semínka k majestátnímu stromu, který se tyčí do oblak, je často trnitá a plná nástrah. To všechno si velmi dobře uvědomujeme, a proto se snažíme využít  ze stromu maximum.

Co děláme

Naše práce

Kdo to dělá

Za vytvořením našich židlí a stolů z masivního dřeva stojí příběh. Příběh o týmu lidí, kteří svým řemeslným umem posouvají výrobky dál, dál za hranice běžného, na hranici přirozeného. Dávají jim rozměr, tvar, pocit a duši. Každý, námi vyrobený kus, s sebou nese náš rukopis, rukopis lidí, kteří dřevo milují a berou ho jako součást sebe sama.

Dřevo, láska na celý život...

Každým dnem se mi vybavuje zásadní chvíle mého mládí, mého života. Při rozhodování, na jakou školu půjdu, jsem tvrdošíjně říkal, že jedině na dřevárnu. Trochu absurdním, ale o to více silným důvodem, pro toto rozhodnutí, byla vůně dřeva. Typická, nasládlá vůně, která nám připomíná stálost, jistotu a nadčasovost. Tento zásadní a silný moment utvořil mé já, můj život, moji budoucnost. Na tuto chvíli vzpomínám vždy, když předávám dřevěné židle a stoly naším zákazníkům. Ta vůně je stále stejná, jako před lety...

                  

            zakladatel - Milan st.

Na práci jsou lepší dva, než jeden…

Abychom udrželi naše ideje svěží a rozmanité, složili jsme tým z těch nejlepších lidí z celé Moravy. Z lidí, kteří rozumí svému řemeslu a přistupují k němu s úctou a pokorou.

 

mistr truhlář - Pepa

Ten dělá to a ten zas tohle...

Tak jako dobrý kovář nemůže být dobrým obchodníkem, stejně tak dobrý stolař asi nikdy nebude doktorem. Spojení těchto lidí, různých profesí, nám zajištuje volnost. Nejsme svázáni jedinou výrobní technologií a tak můžeme realizovat naše myšlenky rychleji a bez hranic.

 

 

 

 

zahraniční obchod - Milan ml.

Za vytvořením našich židlí a stolů z masivního dřeva stojí příběh. Příběh o týmu lidí, kteří svým řemeslným umem posouvají výrobky dál, dál za hranice běžného, na hranici přirozeného. Dávají jim rozměr, tvar, pocit a duši. Každý, námi vyrobený kus, s sebou nese náš rukopis, rukopis lidí, kteří dřevo milují a berou ho jako součást sebe sama.

"Navrhováním utvářím sám sebe."                  

           designér - Petr

Péče od začátku, až do konce…

Finální ošetření olejem je jako znovunavrácení života. Olej při kontaktu s povrchem dřeva rozehrává nekonečnou symfonii barev a tónů.

mistr olejovač/řidič - Jirka

 

 

 

Kdo jsme

HISTORIE

 

          Někdy v roce 2007 se začala psát historie značky SITUS. Stálo za tím rozhodnutí začít vyvíjet a vyrábět výrobky s vlastním, originálním designem a to za pomoci českých hlav a rukou. Prostě dokázat, že jsou u nás ještě šikovní lidé, kteří dokáží vytvořit výrobky, které obstojí ve všech ohledech i na náročném evropském trhu.

           Osud tomu chtěl, že jsem se v tuto dobu setkal s designerem Petrem Šebelou. Společně jsme se pustili do vývoje nových výrobků. Bylo to období plné hledání, zkoušení, objevování, ale i zklamání a také nekonečných diskuzí. Z této spolupráce vznikly produkty jako křesílko LEAF, soubor CETUS nebo křeslo ERRA. Ale ten zásadní výrobek pro náš další vývoj, židle FIGURE, přišel až na sklonku roku 2012, téměř po pěti letech práce.

                FIGURE upoutala pozornost odborné veřejnosti, získala řadu cen, včetně...

Česká republika

SITUS furniture s.r.o. - OLOMOUC

provozovna a firemní showroom
Unčovice 128
784 01 Litovel
Czech Republic

M +420 777 134 341 Milan Husička (CZ)
M +420 775 040 333 Milan Husička ml. (EN)

info@situs.cz

Otevírací doba:
po–pá 07:30–16:00hod.


*Po předchozí domluvě možnost schůzek mimo pracovní dobu.


Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ostravě, spisová značka C8833

SITUS furniture s.r.o. - PRAHA

firemní showroom

Bartoškova 22
140 00 PRAHA 4 - Nusle
Czech Republic

 

M +420 774 480 005 Tania Morrison

 

praha@situs.cz

 

 

Otevírací doba:
čt - pá 11:00 – 19:00
so 10:00 – 15:00

 

*Po předchozí domluvě možnost schůzek mimo pracovní dobu.